Pex (31 god)

P: Ovako, imao sam dijagnozu blaze depresije i pio antidepresive i bila mi je u to vreme jako niska volja za sexom. Znam da to moze da bude zbog depresije i lekova i lekar je tako objasnio ali nisam video da je bolje otkad mi je raspolozenje bolje. Imao sam periode da prekinem s lekovima pa posle ponovo krenem da pijem. Je li realno da je ovo samo zbog tih lekova ili bi trebalo da odem kod urologa? 

O: Poštovani, smanjeni libido se vrlo često javlja kao posledica depresivnog raspoloženja, pa je i nakon ukidanja medikamentozne terapije telu u fiziološkom i psihološkom smislu potrebno izvesno vreme da se „vrati u normalu“. Ukoliko niste uočili simptome poput izostanaka jutarnjih erekcija ili češćih problema sa održavanjem erekcije, izvesno je da je smanjeni seksualni nagon posledica psiholoških faktora. U tom smislu on može biti privremenog karaktera zbog uticaja antidepresiva. Ukoliko primetite da tokom vremena ne dolazi do promena na bolje, savet je da se svakako konsultujete sa stručnjakom.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.