Prema novom istraživanju, 52.5 odsto muškaraca sa dijabetesom bori se sa problemima erektilne disfunkcije.
Iz nekog za sada još uvek nepoznatog razloga, muškarci sa dijabetesom tipa 2 su u većem riziku od pojave erektilne disfunkcije: njih 66.3 odsto je imalo probleme sa potencijom, u poređenju sa dijabetesom tipa 1, od kog je bolovalo 37.5 odsto muškaraca.
Ranija istraživanja pokazala su da dijabetes može dovesti do oštećenja nerava i krvnih sudova, koji su neophodni u procesu postizanja i održanja erekcije .… Pročitajte ceo članak
